4 نکته کاربردی در رابطه با پتینه کاری در دکوراسیون

 

  • مقالات آموزشی دکوراسیون

نکاتی در رابطه با پتینه کاری در دکوراسیون:

پتینه کاری در دکوراسیون یکی از روش های مرسوم و پر طرفدار می باشد که بیشتر برای لوکس نشان دادن دکوراسیون داخلی استفاده می شود.

پیش از آنکه در رابطه با پتینه کاری در دکوراسیون صحبت کنیم، شاید بهتر باشد کمی در رابطه با پتینه کاری صحبت کنیم و اطلاعاتی را در اختیار شما کاربران عزیز قرار دهیم.

پتینه کاری معمولاً در طراحی و تزیین استفاده می شود اما بسیاری از افراد معنی آن را نمی‌دانند، در واقع پتینه به این معنی است که شما می‌خواهید قمری یک وسیله و یا شی را قدیمی تر نشان دهید  و باید برای این کار حتماً به افراد متخصص مراجعه نمایید.

 

این ویژگی که باعث می شود اشیا قدیمی تر به نظر بیایند این همان چیزی است که باعث خاص بودن هنر پتینه کاری شده است. حال بهتر است به سراغ هنر پتینه کاری در دکوراسیون برویم، با ما همراه باشید.

 هنر پتینه کاری در دکوراسیون

هنر پتینه کاری در دکوراسیون می تواند باعث  به وجود آمدن جذابیت خاصی در  دکوراسیون داخلی منزل شما شود.

برخی از  افراد تصور می کنند که تنها از هنر پتینه کاری می توان بر روی اشیا استفاده کرد اما لازم به ذکر است که شما می توانید  از هنر پتینه کاری بر روی دیوار ها نیز استفاده کنید و باعث به وجود آمدن یک تغییر فوق العاده و شگفت انگیز در دکوراسیون داخلی منزل خود شوید. امروزه پتینه کاری در دکوراسیون طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و اکثر افراد ترجیح می‌دهند که دکوراسیون داخلی منزل خود را با هنر پتینه کاری تغییر دهند.  با ما همراه باشید تا در رابطه با انواع این هنر پرطرفدار کمی صحبت کنیم.

 

 انواع  پتینه کاری در دکوراسیون:

پتینه کاری در دکوراسیون را می توان بر روی انواع دیوارها انجام داد منظور از دیوارهای گچی و دیوارهای رنگ خورده است،  یعنی لازم نیست که نگران این باشید که آیا هنر پتینه را می‌توان بر روی دیوار منزل شما انجام داد یا نه!

به طور کلی می توانیم پتینه کاری در دکوراسیون را به دو دسته تقسیم کنیم نوع اول پتینه کاری هایی با استفاده از رنگ اکرولیک و نوع دوم پتینه کاری هایی با استفاده از رنگ روغنی انجام می شود.

 

 ممکن است این سوال برای خیلی از افراد پیش بیاید که آیا پتینه کاری در دکوراسیون را می‌توانند خودشان انجام دهند یا باید آن را به یک فرد متخصص بسپارند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت که پتینه کاری در دکوراسیون نیازمند تخصص و دانش حرفه ای می باشد و شما باید این کار را به یک استاد کار ماه به همراه یک تیم حرفه‌ای بسپارید.

سوال دیگری که ممکن است برای این است که آیا با استفاده از پتینه کاری در دکوراسیون می‌توان طرح دلخواه را درآورد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: با استفاده از هنر پتینه کاری میتوانید خانه خود را در دکوراسیون داخلی منزل اجرا کنید.

 

آیا هزینه پتینه کاری نسبت به  هزینه اجرای کاغذ دیواری  بیشتر است؟

پاسخ به این سوال باید گفت: این کاری نسبت به اجرای کاغذ دیواری هزینه مقرون به صرفه ای دارد و شما باید هزینه کمتری برای آن پرداخت کنید، اگر می خواهید به دکوراسیون داخلی شما بسیار خاص و منحصر به فرد باشد و از طرفی هزینه بسیار زیادی برای آن پرداخت نکنید به جای رنگ آمیزی دیوارها و یا استفاده از کاغذ دیواری می توانید از هنر پتینه کاری برای آنها استفاده کنید.

 

 سوال دیگری که ممکن است برای افراد به وجود می‌آید این است که آیا دیوارهای پتینه کاری شده را میتوان به وسیله آب تمیز کرد؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: که هنر پتینه کاری هنگامی که بر روی دیوار اجرا می شود صد درصد قابلیت شستشو را دارد و هیچ مانعی برای تمیز کردن آن به وسیله آب وجود ندارد.

 از دیگر سوال ها می توان به این سوال اشاره کرد که آیا پتینه کاری در دکوراسیون ماندگار است یا خیر؟

پتینه کاری در دکوراسیون کاملا ماندگار است اما پس از مدتی ممکن است کمی که در و یا کمرنگ شود که، شما می توانید آنها را ترمیم کنید تا مانند روز اول به نظر بیایند.

از هنر پتینه کاری در دکوراسیون می توان به روش های مختلفی استفاده کرد که این روش ها معمولاً طبق سلیقه افراد انجام می شود.

یکی از محبوب ترین روش های پتینه کاری در دکوراسیون که باعث می شود دکوراسیون شما بسیار لوکس تر به نظر برسد اجرای پتینه کاری به وسیله ورق طلا است.

استفاده از ورق طلا در هنر پتینه کاری در دکوراسیون  نه تنها جذابیت خاصی دارد بلکه ظاهر آن نیز بسیار شیک و مدرن است.

امیدوارم مطالبی که در بالا ذکر شد برای شما کاربران عزیز مفید واقع شده باشد.